II. Programa: Pažintis su turtinga ir spalvinga Amerikos indėnų kultūra gyvai.

      Gyvosios Amerikos indėnų istorijos muziejuje „Vinetu kaime“, naturalioje gamtos apsuptyje, po atviru dangumi, vedamos pažintinės, pramoginės programos.
      Tai puiki proga kartu su šeimos nariais, draugais bei kolegomis trumpam nukeliauti į praeitį ir pažinti indėnų istoriją ir kultūrą isikūnijus į indėną.
     Programos metu supažindinama su Amerikos indėnų istorijos ir dabarties etapais, jų kultūra, papročiais, ritualais, buitimi, ginklais.
    Indėnų apeiginėje palapinėje TIPI, dalyvausite rituale,
 gausite indėnišką toteminį vardą, indėnų raštais pasipuošite veidą, skambant būgnams, šoksime indėniškus šokius, pažinsite ir sužinosite įvairių amuletų, toteminių stulpų, taikos pypkės bei kitų šventų talismanų reikšmę bei svarbą indėnų kultūroje.
   Programos metu aplankysite indėnų muziejų ir susipažinsite su per dešimtmetį surinkta muziejaus ekspozicija.
Praktiniai užsiėmimai: šaudymo iš lanko ir indėniškos spjaudyklės turnyruose, mėtydami ietį ir tomahauką patikrinsite savo rankos tvirtumą, taip pat kiti išbandymai bei patyrimai.
   Indėnų energetiniame labirinte 
labiau pažinsite save, o savo norus ir svajones paleisite išsipildymui. 

skirtukas_3

Programos trukmė: 1,5 val.
Programos kaina: suaugusiems 8 eur.  Grupėms nuo 15 žmonių taikomos nuolaidos.
                                     vaikams 6 eur.   
 Neatsiejama kultūros dalis yra maistas, todėl siūlome paragauti tradicinės indėnų virtuvės patiekalų. Maistas gaminamas vietoje, todėl yra šviežias, skanus ir išskirtinis. 

skirtukas_5

Gyvenk kiekviena diena, per kurią patirk, sužinok, švęsk, linksminkis ir būk kitaip.
Mitakuye Oyasin – visi esame susije, esame giminės ! (Lakotų posakis)
HAU!!!

 Indėnų išmintis:
Senieji lakotai buvo išmintingi. Jie žinojo, kad atitolusio nuo gamtos žmogaus širdis pasi­daro kieta; jie žinojo, kad liovusis didžiai gerbti visa, kas gyva, visa, kas auga, netrukus sunyksta ir pagarba žmogui. Todėl gamtos vaidmuo auklėjant jaunuolį, ugdant jo jautrumą, buvo labai svarbus.
Lutheris Stovintis Lokys

Comments are closed.

  • Facebook