Pažintis su Amerikos indėnų istorija ir kultūra. Pirmieji Amerikos gyventojai, kas jie?
Programos metu, indėnų vadas Vinetu, supažindins Jus su indėnų kaimu, suteiks Jums vardus, papuoš veidus indėnų raštais ir pakvies apsilankyti autentiškoje indėnų palapinėje Tipi, kur vyks ritualas, per kurį sužinosite įvairius indėnų istorijos etapus, išgirsite legendų, prisiliesite prie kultūros, šokdami lietaus ar žolės šokį, indėniško būgno ritmu.

Programos:

Indėnų apeiginėje palapinėje TIPI, dalyvausite rituale, gausite indėnišką toteminį vardą, indėnų raštais pasipuošite veidą, skambant būgnams, šoksime indėniškus šokius, pažinsite ir sužinosite įvairių amuletų, toteminių stulpų, taikos pypkės bei kitų šventų talismanų reikšmę bei svarbą indėnų kultūroje.
Programos metu aplankysite indėnų muziejų ir susipažinsite su per dešimtmetį surinkta muziejaus ekspozicija. Praktiniai užsiėmimai: šaudymo iš lanko ir indėniškos spjaudyklės turnyruose, mėtydami ietį ir tomahauką patikrinsite savo rankos tvirtumą, taip pat kiti išbandymai bei patyrimai. Indėnų energetiniame labirinte labiau pažinsite save, o savo norus ir svajones paleisite išsipildymui.

 

Pavieniams lankytojams nuo Birželio iki Rugsėjo mėnesio edukacinės programos vyksta:

antradienį – penktadienį 12 val. 15 val. ir 17 val.
šeštadienį ir sekmadienį 13 val. ir 15 val. (tik su registracija telefonu 860250008.

Nuo Rugsėjo iki Birželio edukacinėsprogramos vyksta pagal susitarimą.

Programa skirta šeimoms ir pavieniams lankytojams.
Programos trukmė: 1,5 val.
Programos kaina: suaugusiems 8 €
vaikams, senjorams ir neįgaliesiems 6 €

Indėnų palapinėje, Jus dalyvausite žaidime – viktorinoje. Lengvi ir sudėtingi klausimų lygiai, leis vaikams domėtis ir pažinti Amerikos žemyno istoriją, kultūrą, buitį, papročius, tikėjimą, sužinosite indėnų medžioklės ir kariavimo įpatybes.
Aplankysite indėnų muziejaus ekspoziciją, čia gyvai pamatysite ir prisiliesite prie įvairių indėnams šventų dalykų, artefaktų, įvairių rūšių ginklų, aprangos detalių, indėniškų papuošalų, meno dirbinių ir daug kitų dalykų.
Drąsiausieji savo jėgas galės išbandyti šaudymo turnyruose: Šaudymas iš lanko, šaudymas iš indėniškos spjaudyklės, ietės mėtymo ir pasagų mėtymo turnyras bei kiti išbandymai.
Mistinių galių turinčiame energetiniame indėnų labirinte galėsite atskleisti savo slaptas svajones ir norus, kad jie kuo greičiau išsipildytų ir atneštų Jums laimę.
Gyvūnų mylėtojus pakviesime suispažinti su čia gyvenančiais indėnų žirgais, avelėmis, ožkomis, vištytėmis , antytėmis ir spalvingais kalakutais.

Programa skirta daželio grupėms vaikams iki 7 m.

Programos trukmė 2 val. su 30 min pertrauka.
Programos kaina kartu su maistu 8,9 €/asm.
Programos kaina be maisto 6 €/asm.

Indėnų vado pasitikimas ir susipažinimas;
Ekskursija po kaimą;
Veidų paišymas, vardų suteikimas;
Indėno Vinetu programa. (Programa vyksta apeiginėje indėnų palapinėje Tipi. Programos metu vaikai susipažins su indėnų kultūra, sužinos kaip gyvena indėnų vaikai, kaip jie tampa medžiotojais, susipažins su medžioklės įpatumais, pažins indėnų šokius, žais indėnų žaidimus).
Indėnų kliūčių ruožas, žaidimai, rungtys;
Šaudymas iš lanko su apmokymu ir priežiūra;
Šaudymas iš spjaudyklės su apmokymu ir priežiūra;
Žiedų mėtymas ant bizono ragų;
Ieties mėtymas;
Pažintis su čia gyvenančiais gyvūnais;
Bendra nuotrauka su indėnais;
Indėnų užkandžiai pasirinktinai: TACOS paplotėlis su sūriu, daržovėmis ir pomidoru padažu + žolelių arbata; TACOS paplotėlis su šokoladu + žolelių arbata

Tai judri programa, kurios metu pristatomi indėnų kultūros ir istorijos etapai, žaidžiami indėnų lauko žaidimai, atliekamos įvairios rungtys bei užduotys lavinančios koordinaciją, reakciją, skatinančios judėti, įgauti budrumo, drąsos ir pasitikėjimo.

Ši programa pritaikyta vaikų grupėms nuo 15 asm. 1-6 klasės mokyniams.
Programos kaina 9,90 € su indėniškais pietumis,
7 € vaikui be maistu.

Tai gyva pažintis su archainiais ginklai, kuriame turėsite išskirtinę galimybę išbandyti karybos ir medžioklės meną, strategiją ir taktikas, ne per kompiterinius žaidimus, o pačiam dalyvaujant pažintiniame žaidime, kovojant draugiškoje kovoje su lankais.
Žaidimas yra saugus ir žaidžiamas specialiai tam paruoštoje aikštelėje, su šalmais, apsaugant galvą ir šaudoma vienas į kitą su specialiomis, paminkštintais antgaliais, pagamintomis strėlėmis, todėl nesukelia jokio galimo skausmo.

Šiame patyrimų pilname žaidime, pasireiškia ir atsiskleidžia tokios savybės, kaip drąsa, pasitikėjimas, draugiškumas, narsa, taip pat organizuotumas, strategija ir taktika.
Viso žaidimo metu Jums padės, prižiūrės ir stebės prižiūrėtojai.
Tinkamas žaisti nuo drąsaus 12 metų paauglio iki suaugusio žmogaus pasitikinčio savo jėgomis ir galinčio įtempti lanko templę.

Užsiėmimo kaina vienam asmeniu 8 eur. Ši kaina taikoma grupėms nuo 20 asm. Esant mažesnei grupei kaina 10 eur. asm.
Užsiėmimo trukmė 2 val.

Atraskite harmoniją būgnų rate, kurkite gyvenimą  tarsi gražiausią muziką!

Senovės žmonės jautė, kad garsai ir muzika magiškai sujungia aukštybių ir požemių galias, praeitį ir ateitį, suvienija protą ir kūną, padeda atgauti dvasinę pusiausvyrą.

Pagrindinis indėnų  instrumentas būgnas turi ypatingą kuriamąją galią, jis sugrąžina  pirmykštę ramybę ir pasitikėjimą pasauliu.

 

Būgnas – vienas seniausių pasaulio instrumentų, kuris per šimtmečius mažai pakito.

Senovėje būgnai turėjo simbolinę reikšmę, jais būdavo grojama religinių apeigų metu. Taip pat jie būdavo naudojami kaip komunikacijos įrankiai informacijai perduoti.

 

Vinetu kaime organizuojamas muzikos garsų ritualas atkuria archajišką muzikos praktiką.

Norintieji ją pajusti, priimti ir tinkamai naudoti turi tam pasiruošti. Ritualas prasideda susipažinimu. Jo dalyviai tarsi iš naujo atranda ir priima save  ir aplinkinius kaip mažą Žemės kūrinijos dalelę – su meile ir pagarba.

 

Piešiniais ant veidų simboliškai paprašoma  toteminių globėjų paramos.

Indėniški ritmo, reakcijos žaidimai lavina klausą ir pojūčius, sustiprina ryšį tarp ritualo dalyvių.

Ypač turtinga įspūdžių pažintis su indėnų muzikos instrumentais. Ritualo dalyviai atranda naujus, netikėtus garsus, subtilius sąskambius ir dermes, bandydami ne tik autentiškus būgnus ir būgnelius,  tarškynes, fleitas ir kitus instrumentus.

 

Užsiėmimą vainikuoja bendras ritualo dalyvių muzikavimas. Vos pradėjus groti apima džiaugsmas, pakylėta nuotaika, bendrystės jausmas su kitais grojančiaisiais. Tai atpalaiduoja ir suteikia saugumo, ramybės, skatina džiaugtis šia akimirka.

Po muzikos garsų ritualo norisi dar pabūti kartu, pasidalinti įspūdžiais ir išgyvenimais. Tai galima padaryti Vinetu kaimo kavinukėje ragaujant pagal autentišką receptūrą pagamintus indėniškus patiekalus ir gėrimus.

 

Tegu Vinetu kaime patirtas emocijas ir patirtį primena indėniškas rankų darbo suvenyras. Jį įsigyti galima suvenyrų krautuvėlėje.

 

Programos trukmė: 2val. 30min.

Prgramos kaina: 7eur. /1asm. Ši kaina taikoma grupėms nuo 20 asm.

Esant mažesnei grupei kaina 8 eur. asmeniui

 

Laimės ir meilės, Hau!

 

Mesk iššūkį  draugams – dalyvaukite Vinetu lankų mūšio kovoje!

Pažadink savyje ryžtingo kovotojo dvasią, pajusk pirmykštį pralaimėjimo arba pergalės skonį!

 

Šaudymas iš lanko, senovėje išrastas kaip medžioklės ir kovos būdas, šiandien gyvuoja kaip sporto šaka ir laisvalaikio pramoga. Tai aktyvus, sportiškas ir azartiškas žaidimas, stiprinantis draugystės ryšius ir gebėjimus veikti komandoje. Sykiu jis provokuoja kurti savo mūšio strategiją bei taktiką, atskleisti lyderystės talentą.

 

Mūšis prasideda susipažinimo ritualu ir iniciacija į kovą.  Ištvermės rungtys bei žaidimai suteikia indėniškos drąsos ir pasitikėjimo, aktyvuoja reakciją ir budrumą, lavina koordinaciją,  skatina judėti, geriau pažinti save.

Vinetu kaime lankų mūšis vyksta pievoje, po atviru dangumi. Uždangą nuo strėlių atstoja šieno ritiniai.

 

Mūšio taisyklės labai paprastos: žaidėjai susiskirsto į dvi komandas, apsiginkluoja lankais, specialiomis saugiomis strėlėmis su paminkštintais galais, veido kaukėmis. Mūšio metu  šaudoma  į taikinius ir priešininkus.

 

Po įnirtingo  lankų mūšio atgauti jėgas ir pasistiprinti galima ragaujant indėniškus patiekalus ir gėrimus. Maistas pagal autentiškus receptus gaminamas Vinetu kaimo virtuvėje.

Nuraminti kovos aistras, atkurti harmoniją su pasauliu ir įgalinti kūrybinę energiją galima po mūšio dalyvaujant indėnų muzikos garsų programoje.

 

Tegu Vinetu kaime patirtas emocijas ir patirtį primena indėniškas rankų darbo suvenyras. Jį įsigyti galima suvenyrų krautuvėlėje.

 

Lankų mūšio kova trunka: 1,5 val.

Programos kaina: 7eur/1asm. Ši kaina taikoma grupei nuo 20 asmenų.

Esant mažesnei grupei kaina asmeniui 10 eur.

 

Laimės ir meilės , Hau!

Papildomai:

Jodinėjimas žirgu, tai gamtos duota galimybė pajausti harmoniją tarp gyvūno ir žmogaus. Ypač gerai tai jautė prerijų indėnai. Prieš keliaujant į kovą indėnai puošdavo ir išpiešdavo savo žirgą. Visi simboliai turėjo skirtingas reikšmes. Jo didelis, ištvermingas kūnas ir ypač gera intuicija saugodavo indėną įvairiuose situacijose.
Programos trukmė 1 val. Užsiėmimo kaina: 5 € / žmogui.

Vaikai turės galimybę pasigaminti indėniškų atributų:  indėnų palapinę tipi, atskleisti savo meninius sugebėjimus lipdydami ir tapydami ant molinių amuletų ar akmenukų, žiesdami puodynę ar lekštutę.
Programos trukmė 1 val. Užsiėmimo kaina: 3 €/ žmogui, pasirinkus vieną iš amatų.

Suaugusiems sapnų gadyklės ar mandalos gamyba. Kaina 15eur. trukmė 1,5 val.

programoje turi dalyvauti ne mažiau kaip 5 asmenys. Dėl laiko derinama.

 

Tai užsiėmimas, kurio metu giliau pažinsite gyvūnus ir jų galias bei atpažinsite ir rasite save kažkurio tai gyvūno kailyje. Programos trukmė 1 val. Užsiėmimo kaina: 3 eur / žmogui.