Edukacinės, pažintinės programos vaikams.

Programos skirtos gyvai pristatyti ir pažinti spalvingą ir turtingą Amerikos indėnų kultūrą, jos istoriją ir dabartį, buitį ir kasdienį gyvenimą, tikėjimą ir papročius. Čia išgirsite indėnų išminties, istorijų ir legendų, išmoksite inėniškų ištvermės žaidimų, dalyvaudami estafetėse ir įvairiuose rungtyse. Taip pat, savo jėgas išbandysite dalyvaudami šaudymo iš lanko, indėniškos spjaudyklės ir kitų ginklų turnyruose.

Gyvosios Amerikos indėnų istorijos muziejuje „Vinetu kaime“, naturalioje gamtos apsuptyje, po atviru dangumi, vedamos pažintinės, pramoginės programos. Tai puiki proga kartu su šeimos nariais, draugais bei kolegomis trumpam nukeliauti į praeitį ir pažinti indėnų istoriją ir kultūrą isikūnijus į indėną. Programos metu supažindinama su Amerikos indėnų istorijos ir dabarties etapais, jų kultūra, papročiais, ritualais, buitimi, ginklais.

Indėnų apeiginėje palapinėje TIPI, dalyvausite rituale, gausite indėnišką toteminį vardą, indėnų raštais pasipuošite veidą, skambant būgnams, šoksime indėniškus šokius, pažinsite ir sužinosite įvairių amuletų, toteminių stulpų, taikos pypkės bei kitų šventų talismanų reikšmę bei svarbą indėnų kultūroje.

Programos metu aplankysite indėnų muziejų ir susipažinsite su per dešimtmetį surinkta muziejaus ekspozicija. Praktiniai užsiėmimai: šaudymo iš lanko ir indėniškos spjaudyklės turnyruose, mėtydami ietį ir tomahauką patikrinsite savo rankos tvirtumą, taip pat kiti išbandymai bei patyrimai. Indėnų energetiniame labirinte labiau pažinsite save, o savo norus ir svajones paleisite išsipildymui.

Programa skirta šeimimos ir pavieniams lankytojams.

Programos trukmė: 1,5 val.
Programos kaina: suaugusiems 8 eur.

vaikams, senjorams ir neįgaliesiems kaina 6 eur.

 

 • Indėnų vado Vinetu pasitikimas ir susipažinimas;
 • Ekskursija po kaimą;
 • Veidų dažymas, vardų suteikimas;
 • Programa su indėnu Vinetu. Programa vyksta apeiginėje indėnų palapinėje TIPI, čia dalyvausite rituale, sužinosite indėnų legendų ir istorijų, žaisite žaidimus, indėnų šokiai, susipažinimas su indėnų ginklais.
 • Šaudymo iš lanko turnyras su apmokymu ir pagalba;
 • Šaudymo iš indėniškos spjaudyklės turnyras su apmokymu ir pagalba;
 • Pažintis su čia gyvenančiais gyvūnais;
 • Bendra nuotrauka su indėnais;
 • Indėnų pietūs pasirinktinai:
 • TACOS – indėnų duonelė – paplotėlis su sūriu, daržovėmis ir padažu + žolelių arbata;
 • TACOS paplotėlis su šokoladu + žolelių arbata;

Programos kaina 6 eur. vaikui be užkandžių. Pasirinkus su užkandžiais ir arbata kaina: 8,60 Eur.
Lydinčiam grupės vadovui nekainuoja. Programos trukmė apie 2 val. pertrauka 30 min.

Ši programa skirta darželio grupėms   nuo 4 iki 6 metų

 • Indėnų vado pasitikimas ir susipažinimas;
 • Ekskursija po kaimą;
 • Veidų paišymas, vardų suteikimas;
 • Indėno Vinetu programa. (Programa vyksta apeiginėje indėnų palapinėje Tipi. Programos metu vaikai susipažins su indėnų kultūra, sužinos
  kaip gyvena indėnų vaikai, kaip jie tampa medžiotojais, susipažins su medžioklės įpatumais, pažins indėnų šokius, žais indėnų žaidimus).
 • Indėnų kliūčių ruožas, žaidimai, rungtys;
 • Šaudymas iš lanko su apmokymu ir priežiūra;
 • Šaudymas iš spjaudyklės su apmokymu ir priežiūra;
 • Žiedų mėtymas ant bizono ragų;
 • Ieties mėtymas;
 • Pažintis su čia gyvenančiais gyvūnais;
 • Bendra nuotrauka su indėnais;
 • Indėnų užkandžiai pasirinktinai: TACOS paplotėlis su sūriu, daržovėmis ir pomidoru padažu + žolelių arbata; TACOS paplotėlis su šokoladu + žolelių arbata

Tai judri programa, kurios metu pristatomi indėnų kultūros ir istorijos etapai, žaidžiami indėnų lauko žaidimai, atliekamos įvairios rungtys bei užduotys lavinančios koordinaciją, reakciją, skatinančios judėti, įgauti budrumo, drąsos ir pasitikėjimo.

Programa skirta grupėms,  mokyklos klasėms nuo 1-6 klasės.

Programos kaina 9,90 eur. su indėniškais pietumis , 7 eur. vaikui be maistu.
Lydinčiam grupės vadovui nekainuoja. Programos trukmė apie 2,5 val. su 30 min. pertrauka.

Jūsų grupei pasiūlysime apsistoti pavėsinėje kuri apsaugota nuo lietaus ir vėjo, pasinaudoti kepsnine, laužaviete, kur galite pasikepti ar pasišildyti maistą. Pažaisti žaidimų ir sporto aikštelėse: tinklinį, krepšinį, futbolą, išbandyti įvairias supynes bei laipynes.

Atraskite harmoniją būgnų rate, kurkite gyvenimą  tarsi gražiausią muziką!

Senovės žmonės jautė, kad garsai ir muzika magiškai sujungia aukštybių ir požemių galias, praeitį ir ateitį, suvienija protą ir kūną, padeda atgauti dvasinę pusiausvyrą.

Pagrindinis indėnų  instrumentas būgnas turi ypatingą kuriamąją galią, jis sugrąžina  pirmykštę ramybę ir pasitikėjimą pasauliu.

 

Būgnas – vienas seniausių pasaulio instrumentų, kuris per šimtmečius mažai pakito.

Senovėje būgnai turėjo simbolinę reikšmę, jais būdavo grojama religinių apeigų metu. Taip pat jie būdavo naudojami kaip komunikacijos įrankiai informacijai perduoti.

 

Vinetu kaime organizuojamas muzikos garsų ritualas atkuria archajišką muzikos praktiką.

Norintieji ją pajusti, priimti ir tinkamai naudoti turi tam pasiruošti. Ritualas prasideda susipažinimu. Jo dalyviai tarsi iš naujo atranda ir priima save  ir aplinkinius kaip mažą Žemės kūrinijos dalelę – su meile ir pagarba.

 

Piešiniais ant veidų simboliškai paprašoma  toteminių globėjų paramos.

Indėniški ritmo, reakcijos žaidimai lavina klausą ir pojūčius, sustiprina ryšį tarp ritualo dalyvių.

Ypač turtinga įspūdžių pažintis su indėnų muzikos instrumentais. Ritualo dalyviai atranda naujus, netikėtus garsus, subtilius sąskambius ir dermes, bandydami ne tik autentiškus būgnus ir būgnelius,  tarškynes, fleitas ir kitus instrumentus.

 

Užsiėmimą vainikuoja bendras ritualo dalyvių muzikavimas. Vos pradėjus groti apima džiaugsmas, pakylėta nuotaika, bendrystės jausmas su kitais grojančiaisiais. Tai atpalaiduoja ir suteikia saugumo, ramybės, skatina džiaugtis šia akimirka.

Po muzikos garsų ritualo norisi dar pabūti kartu, pasidalinti įspūdžiais ir išgyvenimais. Tai galima padaryti Vinetu kaimo kavinukėje ragaujant pagal autentišką receptūrą pagamintus indėniškus patiekalus ir gėrimus.

 

Tegu Vinetu kaime patirtas emocijas ir patirtį primena indėniškas rankų darbo suvenyras. Jį įsigyti galima suvenyrų krautuvėlėje.

 

Programos trukmė: 2val. 30min.

Prgramos kaina: 7eur. /1asm. Ši kaina taikoma grupėms nuo 20 asm.

Esant mažesnei grupei kaina 8 eur. asmeniui

 

Laimės ir meilės, Hau!

 

Mesk iššūkį  draugams – dalyvaukite Vinetu lankų mūšio kovoje!

Pažadink savyje ryžtingo kovotojo dvasią, pajusk pirmykštį pralaimėjimo arba pergalės skonį!

 

Šaudymas iš lanko, senovėje išrastas kaip medžioklės ir kovos būdas, šiandien gyvuoja kaip sporto šaka ir laisvalaikio pramoga. Tai aktyvus, sportiškas ir azartiškas žaidimas, stiprinantis draugystės ryšius ir gebėjimus veikti komandoje. Sykiu jis provokuoja kurti savo mūšio strategiją bei taktiką, atskleisti lyderystės talentą.

 

Mūšis prasideda susipažinimo ritualu ir iniciacija į kovą.  Ištvermės rungtys bei žaidimai suteikia indėniškos drąsos ir pasitikėjimo, aktyvuoja reakciją ir budrumą, lavina koordinaciją,  skatina judėti, geriau pažinti save.

Vinetu kaime lankų mūšis vyksta pievoje, po atviru dangumi. Uždangą nuo strėlių atstoja šieno ritiniai.

 

Mūšio taisyklės labai paprastos: žaidėjai susiskirsto į dvi komandas, apsiginkluoja lankais, specialiomis saugiomis strėlėmis su paminkštintais galais, veido kaukėmis. Mūšio metu  šaudoma  į taikinius ir priešininkus.

 

Po įnirtingo  lankų mūšio atgauti jėgas ir pasistiprinti galima ragaujant indėniškus patiekalus ir gėrimus. Maistas pagal autentiškus receptus gaminamas Vinetu kaimo virtuvėje.

Nuraminti kovos aistras, atkurti harmoniją su pasauliu ir įgalinti kūrybinę energiją galima po mūšio dalyvaujant indėnų muzikos garsų programoje.

 

Tegu Vinetu kaime patirtas emocijas ir patirtį primena indėniškas rankų darbo suvenyras. Jį įsigyti galima suvenyrų krautuvėlėje.

 

Lankų mūšio kova trunka: 1,5 val.

Programos kaina: 7eur/1asm. Ši kaina taikoma grupei nuo 20 asmenų.

Esant mažesnei grupei kaina asmeniui 10 eur.

 

Laimės ir meilės , Hau!