Tipis – tai autentiškas šiaurės Amerikos indėnų būstas, kuriame per amžius gyveno indėnai. Nors laikai pasikeitė, tačiau dėl savo išskirtinių savybių senoviniai tipiai sparčiai populiarėja šiuolaikiniame civilizacijos amžiuje.
Žmonės atranda tipio žavesį, grožį ir patogumą, jo teikiamas galimybes būti darnoje ir harmonijoje su motule gamta, su savimi ir visa kūrinija.

Tradicinė indėnų palapinė tipis – tai vieta, kurioje galima atitolti nuo civilizacijos komforto ir atverti duris naujiems potyriams, leistis į vidinę kelionę ir atrasti ramybę, tylą, įsižeminimą gamtos prieglobstyje. Tai vieta, kur laikas sustoja ir liūdesys išnyksta. Tipis yra tarsi sielos namai, šventovė.

Pirmieji tipiai buvo gaminami iš bizonų ar briedžių kailių, dabar jie siuvami iš tvirto, neperšlampamo ir vėjų neperpučiamo audinio. Ypatinga tipio konstrukcijos forma atveria visatos magiją. Tipio viduje dega šventa ugnis. Ji suteikia šviesą, šilumą, saugumo jausmą, jos dūmas apvalo ir išlaisvina nuo sunkių jausmų ir minčių, pakelia akis į dangų, atsiveriantį pro atvirą tipio stogą.
Ant natūralios laužo ugnies puode pagamintas troškinys bus gardžiausias patiekalas, išvirta žolelių arbata nuramins ir paruoš miegui, o dūmai išbaidys uodus.

Nakties prietemoje, atviros ugnies šviesoje, tipyje išryškėja ir tarsi atgyja rūpestingų gyvūnų: erelių, lokių, bizonų ir vilkų scenos. Gali būti, kad toteminis gyvūnas jus aplankys sapne. Magiškos sapnų gaudyklės neįleidžia į tipį košmarų ir padeda išsipildyti pranašiškiems sapnams.
Tipyje ypač romantiška ir jauku, kai lauke lyja. Storos palapinės sienos nepraleidžia lietaus, o viduje deganti ugnis suteikia ne tik šviesos ir šilumos, bet ir išskirtinio žavesio.

Dangės slėnyje įsikūrusiame Vinetu kaime tipiai išdėstyti didžiulėje teritorijoje.
Yra skirtingų dydžių „Šeimos“, „Draugų“, „Bičiulių“ tipiai, kuriuose gali apsistoti nuo 2 iki 80 žmonių.

Šalia tipių yra įrengtos ramaus ir aktyvaus poilsio zonos. Yra supynės, sporto ir žaidimų aikštelės ir nuošalios vietos pailsėti ar medituoti.
Vinetu kaimas – ne masinio turizmo vieta, o erdvė, skirta atsipalaiduoti ir išbandyti aktyvias, sveikas, draugiškas gamtai pramogas: šaudymą iš lanko, jodinėjimą, žygį baidare.

Vinetu kaime galima aplankyti gyvosios indėnų istorijos muziejų, dalyvauti edukacinėse programose ar indėniškuose ritualuose: būgnų rate, garso meditacijoje, indėnų pirties rituale ir pan.
Šalia upės yra žvejybos vietos, pavėsinės, vietinė virtuvė, šaldytuvas. Įrengtos dušo ir tualeto patalpos.

Indėnų senolių išmintis
Kas yra gyvenimas? Tai jonvabalio šviesa naktyje. Tai bizono alsavimas, tai šešėlis besigulantis ant žolės ir tirpstantis leidžiantis saulei.
Kas yra žmogus be gamtos ir be žvėrių? Jei visi žvėrys bus išnaikinti ir gamta užteršta, žmogus mirs nuo didžios vienatvės dvasios. Visa kas nutinka žvėrims, nutinka ir žmogui.

Leisk, kad tavo protas būtų atviras išbandymams ir patyrimams, leisk atverti savo širdį gyvenimui ir semk iš jo džiaugsmą čia ir dabar. Juk norai ir svajonės pildosi.
Su Didžiąja Dvasia, Ahoy!

 

Registracija ir daugiau informacijos:

Telf.Nr.: +37060250008 ; +37060204009

Emai.: info@vinetukaimas.lt