Apie mus

“Vinetu Kaimas”, tai autentiškas šiaurės Amerikos indėnų kaimas – gyvasis indėnų muziejus, įsikūręs vaizdingame Akmenos – Danės upės slėnyje, netoli Klaipėdos.

slide-5

skirtukas_1

 Vinetu kaime, Jūs sugrįšite atgal į praeitį į laukinius šiaurės Amerikos vakarus, kur gyveno didžiųjų lygumų indėnai.  Mistiniai indėnų Toteminiai stulpai ir Vigvamuose, TIPI sklindanti indėnų muzika, istorijos ir legendos atskleis indėnų išmintį ir Didžiosios Dvasios paslaptis.
Jūs atsidursite tikrose prerijose, čia ne tik linksmai leisite laiką, bet ir papildysite savo žinių bagažą, dalyvaudami įvairiose  ritualuose ar pažintinėse – pramoginėse programose.
Indėnų vadas Vinetu jus pasitiks ir pakvies į ritualinę indėnų palapinę TIPI, kur supažindins su spalvinga ir turtinga bei legendomis apipintą, Amerikos indėnų kultūra ir istorija. Ritualo metu pažinsite indėnų papročius, gyvenimo išmintį, šamanizmo reikšmę, apie pagarbą ir meilę viskam kas gyva, Motulei žemei, Tėvui dangui, gamtai, gyvūnams, augalams ir viskam kas mus supa.
Skambant indėnų būgnų ritmams, šoksime erelio, lietaus ar dvasių šokį.
Čia savo jėgas išbandysite įvairiuose turnyruose ir žaidimuose, kurie buvo skirti indėnų jaunimui patikrinti ir pasiruošti perėjimui į suaugusiųjų gyvenimą.
Pakviesime sudalyvauti šventos „Taikos pypkės“ rūkymo ceremonijoje, po kurios įsivyraudavo taika ir buvo užkasamas „Karo kirvis“. Pažintis su indėnų protėvių pasaulį globojančiais Toteminiais stulpais.
IMG_4737
“ Vinetu kaime“ įkurtame gyvosios Amerikos indėnų istorijos muziejuje, pamatysite tikras indėnų palapines, apžiūrėsite per daugelį metų surinktą ekspoziciją:  įvairius artefaktus, rankdarbius, buities daiktus, karybos ir medžioklės įrankius, trofėjus bei jų panaudojimo galimybes. Pamatysite indėnų juvelyrinius bei meno dirbinius, aprangos ir puošybos detales, amuletus, muzikos instrumentus, nuotraukas, paveikslus, įvairių rašytojų knygas bei kitus etnografinius indėnų daiktus.

skirtukas_1

Aktyvios pramogos ir poilsis gamtos harmonijoje.

         Apsistoti su nakvyne, pasiūlysime autentiškoje indėnų palapinėje Tipi, tai romantikos ir mistikos viršūnė, kai šalia dega laužas ir sklinda jauki šiluma. Tai vieta kur kiekvienas gali pajausti ryšį su motule Gamta ir Didžiąją Dvasia.
skirtukas_4

     Akies taiklumą, kiekvienas galėsite patikrinti dalyvaujant šaudymo iš lanko ir indėniškos spjaudyklės turnyruose ar mūšiuose. Mėtydami  indėnų kirvį Tomahauką, ar ietį, patikrinsite rankos jėgą bei tvirtumą. Drąsiausieji galės save išbandyti žaidžiant indėnišką futbolą, kuris pareikalaus daug jėgų, ištvermės ir sumanumo.

skirtukas_5

Naujiena – pasiūlymas archainių ginklų mėgėjams:
 Apachių iššūkis, draugiška kova su lankais. Tai strateginis, aktyvus, komandinis žaidimas, kuris įneš lengvo adrenalino Jūsų aktyviam laisvalikiui, vakarėliui ar šventei. Tai naujas patyrimas ir iššūkis lankų mūšyje, kovojant vienas prieš kitą su specialiai tam pritaikytomis saugiomis strėlėmis, apsaugant galvą su šalmu.
skirtukas_1 
    Pirties mėgėjai atgaus jėgas indėnų pirtyje Inipi. Čia Jums pravesime ritualą, Amerikos indėnų vadinamą, sielos gimimu antrą kartą, kitaip sakoma, tai septynių sielos prakaitų pirtis, kurios gydomosios savybės ir energetinės galios propaguojamos ir šiomis dienomis.
skirtukas_6

 Vandens pramogų mėgėjai galės pasirinkti turistinius maršrutus kanojomis ar baidarėmis, pasileidžiant žemyn vingiuota ir įdomia medžių subūrtais koridoriais Akmenos – Danės upe iki Klaipėdos senamiesčio arba pasirinkti gražiausią ir srauniausią Minijos upę su nuostabiais skardžiais, miškais ir pievomis.
skirtukas_1 
Vinetu užkandinėje galėsite paragauti indėniško maisto patiekalų ir gėrimų, taip pat išgerti tradicinės žolelių arbatos.
Indėnų suvenyrų, muzikos instrumentų ir kitokių rankdarbių  galima pasižiūrėti ir įsigyti čia veikiančioje krautuvėlėje.
 Gyvūnų mylėtojai galės pajodinėti žirgais ir pasidžiaugti čia gyvenančiais įvairiais paukščiais, avimis, ožkomis ir kitais gyvūnais .

skirtukas_1

   Vinetu Kaime, vaikai pasivers stipriais ir drąsiais prerijų indėnais, o suaugę prisimins svajingus jaunystės laikus, žaidžiant indėnais iš Karlo Majaus, Dž.F.Kuperio, Lizelotės Velskopf ir kitų rašytojų personažų.
    Čia patirti jausmai ir gautos žinios bei praktiniai užsiėmimai, leis labiau prisiliesti bei pažinti Amerikos indėnų kultūrą ir papročius, pajausti jos dvasią ir reikšmę šiuolaikiniame gyvenime.
skirtukas_1
   Vinetu kaime, kartu su indėnais, rengiamos išskirtinės Jūsų šventės: gimtadieniai vaikams,  mokslo metų užbaigtuvės, išleistuvės, krikštynos, mergvakariai, bernvakariai, vestuvių ritualai.
   Organizuojamos įmonių šventės, sąskrydžiai, festivaliai, taip pat giminės ar klasiokų susitikimai bei kitos įvairios Jūsų šventės.

Visi esame giminės, didžiosios Dvasios sukurti, gyventi harmonijoje su viskuo kas mus supa.
Mitakuye Oyasin (Lakotų genties posakis).

 Sėkmės ir laimės, vadas Vinetu,  HAU !!!

mitologija_1

     Indenų išmintis:

        Senieji lakotai buvo išmintingi. Jie žinojo, kad atitolusio nuo gamtos žmogaus širdis pasi­daro kieta; jie žinojo, kad liovusis didžiai gerbti visa, kas gyva, visa, kas auga, netrukus sunyksta ir pagarba žmogui. Todėl gamtos vaidmuo auklėjant jaunuolį, ugdant jo jautrumą, buvo labai svarbus.

  Lutheris Stovintis Lokys

Comments are closed.

  • Facebook