Apie Vinetu Kaimą

Vinetu kaimas – gyvosios indėnų istorijos muziejus po atviru dangumi, kuris puoselėja Šiaurės Amerikos indėnų tradicijas vaizdingame Dangės-Akmenos upės slėnyje netoli Klaipėdos, Kretingalės seniūnijoje. Čia dunda indėnų būgnai, į dangų stiebiasi mistiniai toteminiai stulpai, akmenų labirintai veda link atsakymų į svarbiausius gyvenimo klausimus…

Vinetu kaimas – tai aktyvaus ir harmoningo laisvalaikio kaimas. Jo svečiai gyvena autentiškose indėnų palapinėse tipi, ar mediniuose nameliuose, maitinasi sveiku, palaimintu maistu, prausiasi lauko pirtyje, laisvę atranda jodami žirgais, besiirdami baidarėmis, kūrybos kibirkštį įžiebia muzikuodami, kurdami rankdarbius, kovos dvasią pažadina lankų mūšiuose ir dalyvaudami senovinių ginklų turnyruose, mėtydami kirvius – tomahaukus, ietis ar šaudydami iš lanko į taikinius.

Pažinti turtingą, legendomis apipintą Amerikos indėnų kultūrą, istoriją, papročius ir gyvenimo išmintį, atgaivinti meilę ir pagarbą motulei Žemei, tėvui Dangui, viskam, kas mus supa, ir pajusti savo sielos virpesius padeda Vinetu kaime organizuojamos edukacinės, patyriminės ekskursijos vaikų ir suaugusiųjų grupėms, rengiami ritualai, gamtos šventės, stovyklos ir festivaliai.

Vinetu kaime įkurtas indėnų muziejus, kuriame pristatomas per dešimtmetį surinkta muziejaus ekspozicija: rankdarbių, meno ir juvelyrinių dirbinių, archainių ginklų, trofėjų, toteminių stulpų, muzikos instrumentų, aprangos ir puošybos detalės, senovinės nuotraukos, paveikslai ir kitų artefaktų.

Pristatoma indėnų pirtis inipi ir jos teikiama nauda, prakaito apsivalymo ceremonija.

Programą papildo praktiniai užsiėmimai. Organizuojami šaudymo iš lanko ir indėniškos spjaudyklės turnyrai. Mėtant ietį ir tomahauką galima patikrinti rankos tvirtumą.

Indėnų energetinis labirintas – tai kelias į save, suteikiantis unikalią progą paleisti savo norus ir svajones išsipildymui, mes iš prigimties esame susiję su gamtos elementais. Kai į juos ir jų simbolius sutelkiame savo intenciją, galime pasinaudoti jų energija, kad padidintume energetinio valymo ir meditacijos efektyvumą. Jūsų intencija yra labai svarbi, aiškiai ją suformuluokite..

,,Vinetu kaime” gyvena daug gyvūnų: naminių paukščių, avių, ožkų, arklių ir kitų gyvūnų. Lankytojai gali prie jų prieiti, pamaitinti. Norintieji gali pajodinėti su žirgais.

Neatsiejama kultūros dalis yra maistas. Indėnų užkandinėje patiekiami tradiciniai indėnų virtuvės patiekalai ir gėrimai, pagaminti čia esančioje virtuvėlėje.

Indėniška tematika organizuojamos vaikų išleistuvių šventės, gimtadieniai suaugusiems ir vaikams, rengiamos vasaros stovyklos, vyksta kasmetinės gamtos šventės, festivaliai visai šeimai. Taip pat – įmonių, bendruomenių, giminių ar bendraklasių susitikimai, sąskrydžiai bei kiti renginiai.

 

Vinetu Kaimo veikla ir renginiai:

– Edukacinės – patyriminės ekskursijos vaikams ir suaugusiems, “Gyva pažintis su turtinga ir spalvinga Amerikos indėnų istorija ir kultūra.
– Organizuojamos asmeninės, gimtadienio šventės, festivaliai ir renginiai suaugusiems, įmonės šventės, vestuviu ceremonija, krikštynos, mergvakariai ir bernvakariai, klasiokų, giminės, bendruomenių susitikimai.
– Čia Jūs gyvai dalyvausite ir pajausite indėnų Didžiosios Dvasios paslaptis.
– Vaikų išleistuvių šventė, kartu su indėnais „Vinetu kaime“.
– Šaudymo iš lanko turnyrai,
– Lankų mūšis, Apache iššūkis – draugiška kova su lankais.
– Baidarių ir kanojų nuoma, Akmenos – Danės upe, Minijos upe.
– Jodinėjimas žirgais.
– Apgyvendinimas tikrose indėnų palapinėse Tipi.
– Apgyvendinimas mediniuose nameliuose.
– Stovyklavietės paslaugos, medinių lauko pavėsinių nuoma, sporto (tinklinio, futbolo, krepšinio) ir žaidimo aikštelės, žvejyba, paplūdimys.
– Indėnų pirtis Inipi su ritualais.
– Ugnies ir būgnų ritualas;
– Indėnų šokiai būgnų ritmu;
– Indėnų būgnų ratas.
– Muzikos garsų terapinė kelionė, meditacija, “Pažinimo ratas”
– Savęs pažinimo praktikos, bėgiojimas per žarijas;

Visi esame giminės, didžiosios Dvasios sukurti, gyventi harmonijoje su viskuo kas mus supa.
Mitakuye Oyasin (Lakotų genties posakis).
Sėkmės ir laimės, vadas Vinetu, HAU !!!

Indenų išmintis:
Senieji lakotai buvo išmintingi. Jie žinojo, kad atitolusio nuo gamtos žmogaus širdis pasi­daro kieta; jie žinojo, kad liovusis didžiai gerbti visa, kas gyva, visa, kas auga, netrukus sunyksta ir pagarba žmogui. Todėl gamtos vaidmuo auklėjant jaunuolį, ugdant jo jautrumą, buvo labai svarbus.
Lutheris Stovintis Lokys

Kokopelli festivalis 2024 cover
Prasidėjo bilietų pardavimas į Kokopelli 2024 festivalį!