Edukacijos

Darželiams

Vinetu kaime organizuojamos edukacinės programos, skirtos įvairaus amžiaus vaikams, paaugliams ir suaugusiesiems, grupėms ir pavieniams lankytojams, šeimoms ir draugų, bendradarbių kompanijoms.

 

Edukacinių programų dalyviai susipažįsta su Šiaurės Amerikos indėnų gyvenimo būdu, kultūra, istorija, vertybėmis ir patys išbando smagias, aktyvias bei muzikalias indėniškas veiklas.

Edukacinės programos užsakomos iš anksto.

Registracija ir informacija teikiama Tel. 8 602 50008, el. p. info@vinetukaimas.lt

Programos:

Ikimokyklinio amžiaus vaikams skirta edukacinė programa, skirta pirmajai pažinčiai su indėnų kultūra, istorija, gyvenimo būdu.

Programoje

  • Indėnų kaimo vadas Vinetu užsiėmimo dalyviams suteiks indėniškus vardus ir paženklins veidus simboliniais piešiniais.
  • Daugiau kaip dešimtmetį kauptoje indėnų muziejaus ekspozicijoje vaikai apžiūrės autentiškus, indėnams šventus daiktus, ginklus, aprangos detales, papuošalus, meno dirbinius ir kt.
  • Indėnų palapinėje tipi Vinetu papasakos paslaptingų legendų  bei istorijų, pamokys indėniškų šokių ir žaidimų, surengs smagią viktoriną.
  • Drąsiausieji savo jėgas galės išbandyti šaudymo iš lanko, indėniškos spjaudyklės, ieties,  pasagų mėtymo turnyruose.
  • Mistinių galių turinčiame energetiniame indėnų labirinte programos dalyviai įgalins  savo slaptas svajones ir norus.
  • Gyvūnų mėgėjai turės progos  susipažinti su indėnų žirgais, avelėmis, ožkomis, vištytėmis, antytėmis ir spalvingais kalakutais.

Programa skirta ikimokyklinio amžiaus vaikų grupėms.

Programos trukmė – 2 val.
Programos kaina – 10 Eur/asm.

Grupę lydinčiam vadovui – nemokamai.

Indėnų pietūs pasirinktinai:

TACOS – indėnų duonelė – paplotėlis su sūriu, daržovėmis ir padažu + žolelių arbata;

TACOS paplotėlis su šokoladu + žolelių arbata.

Indėnų pietų kaina – 5 Eur 00 ct.

Atraskite harmoniją būgnų rate, kurkite gyvenimą  tarsi gražiausią muziką!

Senovės žmonės jautė, kad garsai ir muzika magiškai sujungia aukštybių ir požemių galias, praeitį ir ateitį, suvienija protą ir kūną, padeda atgauti dvasinę pusiausvyrą.

Pagrindinis indėnų  instrumentas būgnas turi ypatingą kuriamąją galią, jis sugrąžina  pirmykštę ramybę ir pasitikėjimą pasauliu.

Būgnas – vienas seniausių pasaulio instrumentų, kuris per šimtmečius mažai pakito.

Senovėje būgnai turėjo simbolinę reikšmę, jais būdavo grojama religinių apeigų metu. Taip pat jie būdavo naudojami kaip komunikacijos įrankiai informacijai perduoti.

Vinetu kaime organizuojamas muzikos garsų ritualas atkuria archajišką muzikos praktiką.

Norintieji ją pajusti, priimti ir tinkamai naudoti turi tam pasiruošti. Ritualas prasideda susipažinimu. Jo dalyviai tarsi iš naujo atranda ir priima save  ir aplinkinius kaip mažą Žemės kūrinijos dalelę – su meile ir pagarba.

Piešiniais ant veidų simboliškai paprašoma  toteminių globėjų paramos.

Indėniški ritmo, reakcijos žaidimai lavina klausą ir pojūčius, sustiprina ryšį tarp ritualo dalyvių.

Ypač turtinga įspūdžių pažintis su indėnų muzikos instrumentais. Ritualo dalyviai atranda naujus, netikėtus garsus, subtilius sąskambius ir dermes, bandydami ne tik autentiškus būgnus ir būgnelius,  tarškynes, fleitas ir kitus instrumentus.

Užsiėmimą vainikuoja bendras ritualo dalyvių muzikavimas. Vos pradėjus groti apima džiaugsmas, pakylėta nuotaika, bendrystės jausmas su kitais grojančiaisiais. Tai atpalaiduoja ir suteikia saugumo, ramybės, skatina džiaugtis šia akimirka.

Po muzikos garsų ritualo norisi dar pabūti kartu, pasidalinti įspūdžiais ir išgyvenimais. Tai galima padaryti Vinetu kaimo kavinukėje ragaujant pagal autentišką receptūrą pagamintus indėniškus patiekalus ir gėrimus.

Tegu Vinetu kaime patirtas emocijas ir patirtį primena indėniškas rankų darbo suvenyras. Jį įsigyti galima suvenyrų krautuvėlėje.

Programos trukmė: 1.5 val.

Programos kaina: 10 eur. / 1asm.

Laimės ir meilės, Hau!

Papildomai:

Jodinėjimas žirgu, tai gamtos duota galimybė pajausti harmoniją tarp gyvūno ir žmogaus. Ypač gerai tai jautė prerijų indėnai. Prieš keliaujant į kovą indėnai puošdavo ir išpiešdavo savo žirgą. Visi simboliai turėjo skirtingas reikšmes. Jo didelis, ištvermingas kūnas ir ypač gera intuicija saugodavo indėną įvairiuose situacijose.

Programos trukmė 1 val. Užsiėmimo kaina: sutartinė

 

Tai užsiėmimas, kurio metu giliau pažinsite gyvūnus ir jų galias bei atpažinsite ir rasite save kažkurio tai gyvūno kailyje. Programos trukmė 1 val. Užsiėmimo kaina: sutartinė

Vaikai turės galimybę pasigaminti indėniškų atributų:  indėnų palapinę tipi, atskleisti savo meninius sugebėjimus lipdydami ir tapydami ant molinių amuletų ar akmenukų, žiesdami puodynę ar lekštutę.

 

Programos trukmė 1 val. Užsiėmimo kaina: sutartinė, pasirinkus vieną iš amatų.

 

Sapnų gaudyklių ar mandalų gamyba. trukmė 1,5 val. Kaina sutartinė.

programoje turi dalyvauti ne mažiau kaip 5 asmenys. Dėl laiko derinama.