Edukacinės programos šeimoms

Edukacinė programa šeimai

Susipažink ir pajausk Šiaurės Amerikos indėnų kultūra kartu su visa šeima! 😊🤚
Programos metu supažindinama su Amerikos indėnų istorijos ir dabarties etapais, jų kultūra, papročiais, ritualais, buitimi, ginklais.
 
Indėnų apeiginėje palapinėje TIPI, dalyvausite rituale, gausite toteminį vardą, skambant būgnams, šoksime indėniškus šokius, pažinsite ir sužinosite įvairių amuletų, toteminių stulpų, taikos pypkės bei kitų šventų talismanų reikšmę bei svarbą indėnų kultūroje.
 
Aplankysite indėnų muziejų ir susipažinsite su per dešimtmetį surinkta muziejaus ekspozicija.
Praktiniai užsiėmimai: šaudymas iš lanko, mėtymas ieties, taip pat kiti išbandymai bei patyrimai.
Indėnų energetiniame labirinte labiau pažinsite save, o savo norus ir svajones paleisite išsipildymui.
 
 
Minimali šeimų grupė edukacijai: 15asm.

Programos trukmė: 2 val

Programos kaina:  15 Eur/asm.

*vaikams, senjorams ir neįgaliesiems 12 €/asm.

Neatsiejama kultūros dalis yra maistas.

TACOS paplotėlis su sūriu, daržovėmis ir pomidoru padažu + žolelių arbata;

Indėnų pietų kaina – 6 Eur

Būgnų rato programa šeimai

Atraskite harmoniją būgnų rate, kurkite gyvenimą  tarsi gražiausią muziką! Nuo seno senovės žmonės žinojo apie būgnų skleidžiamo garso ir jo vibracijos magiškas galias, kurios pakelia nuotaiką, stiprina kūną, protą ir dvasią. Ne veltui žmogui duotas ir balsas.

Net be žodžių, vien garsu galima išreikšti savo emocijas, pajusti save. Dainuodami ir muzikuodami galime įgyti daugiau sveikatos, harmoningam ir laimingam gyvenimui. Dainos ir muzika suartina kultūras ir žmones, leidžia juos geriau pažinti. Jai sklindant įsivyrauja taika, meilė ir darna, tiek žmogaus viduje tiek ir išorėje.

Edukacijos ,,Būgnų ir dainų ratas” dalyviai gaus po indėnišką instrumentą: būgną ar barškutį, su kuriais lavinsime tam tikrus muzikos ritmo ir dainavimo gebėjimus, kurie pravers ne tik muzikuojant, bet ir kasdieniame gyvenime. Pasileisime į harmonijos, grožio ir bendrumo paieškas, o radę tai, pasimėgausime paieškų vaisiais. Atsipalaidavę ir pažadinę savo kūrybinę energiją kursime ritmus, kurie dar niekada neskambėjo po šia Saule.


Programos trukmė: 1,5 val

Programos kaina:  12 Eur/asm.

Minimali šeimų grupė edukacijai: 15asm.

Neatsiejama kultūros dalis yra maistas.

TACOS paplotėlis su sūriu, daržovėmis ir pomidoru padažu + žolelių arbata;

( Papildomai galima užsakyti) Indėnų pietų kaina – 6 Eur

 

Tegu Vinetu kaime patirtas emocijas ir patirtį primena indėniškas rankų darbo suvenyras. Jį įsigyti galima suvenyrų krautuvėlėje.

Taikos strėlė šeimai. (nuo 12 metų)

Mesk iššūkį  draugams / šeimos nariams –Vinetu lankų mūšio kovoje!

Pažadink savyje ryžtingo kovotojo dvasią, pajusk pirmykštį pralaimėjimo arba pergalės skonį!

Šaudymas iš lanko, senovėje išrastas kaip medžioklės ir kovos būdas, šiandien gyvuoja kaip sporto šaka ir laisvalaikio pramoga. Tai aktyvus, sportiškas ir azartiškas žaidimas, stiprinantis draugystės ryšius ir gebėjimus veikti komandoje. Sykiu jis provokuoja kurti savo mūšio strategiją bei taktiką, atskleisti lyderystės talentą.

Mūšis prasideda susipažinimo ritualu ir iniciacija į kovą.  Ištvermės rungtys bei žaidimai suteikia indėniškos drąsos ir pasitikėjimo, aktyvuoja reakciją ir budrumą, lavina koordinaciją,  skatina judėti, geriau pažinti save.Vinetu kaime lankų mūšis vyksta pievoje, po atviru dangumi. Uždangą nuo strėlių atstoja šieno ritiniai.

Mūšio taisyklės labai paprastos: žaidėjai susiskirsto į dvi komandas, apsiginkluoja lankais, specialiomis saugiomis strėlėmis su paminkštintais galais, veido kaukėmis. Mūšio metu  šaudoma  į taikinius ir priešininkus.

 

Lankų mūšio programos trukmė:  1 val.

Programos kaina: 12 eur/1asm.

Programoje minimaliai turi dalyvauti: 8 asm.

Indėnų pietų kaina – 6 Eur

Laimės ir meilės , Hau

Magiškos sapnų gaudyklės

Sapnų gaudyklių gaminimas – archajinis, indėnų kultūros užsiėmimas, kuris šiandien egzistuoja kaip pramoginė veikla, laisvalaikio leidimo būdas, ar interjero detalė.

Sapnų gaudyklės – indėnų talismanas, saugantis žmogaus sapnus, jo mintis nuo neigiamų vaizdinių. Legenda byloja, jog jis išfiltruoja sapnus, pritraukdamas gerus ir nuvydamas košmariškus.

Tai ne itin sudėtingas, tačiau vienas magiškiausių ritualų, kurio metu į kiekvieną rišamą mazgelį, senovės indėnai sudėdavo teigiamas mintis, gerus linkėjimus ir visa širdimi liedavo meilę. Tad viena svarbiausių šios technikos dalių – įdėti širdies ir iš tiesų patikėti savo rankdarbio magiškomis savybėmis, pačiu savimi. Edukacijos metu mokiniai susipažins su indėnų kultūra, jų ritualais ir tradicijomis bei šio talismano atsiradimo istorija ir legendomis. Ši senovės indėnų sapnų gaudyklių pynimo technika leidžia pasinerti į indėnų tautos istoriją, ugdytis istorinį bei kultūrinį sąmoningumą, estetinį suvokimą, bei rasti bendrų sąlyčio taškų tarp senovės žmonių išminties ir šiandieninio jauno žmogaus vertybių.

Edukacijos metu atsiskleidžia kiekvieno jauno žmogaus kūrybiškumas ir fantazija, kurie leidžia dar geriau pažinti ne tik spalvotą ir įvairiapusišką mus supantį pasaulį, bet ir save patį.

Edukacijos kaina: 25eur/asm.

Edukacijos trukmė: 2val.

Minimali grupė: 10 asm.

Neatsiejama kultūros dalis yra maistas.

TACOS paplotėlis su sūriu, daržovėmis ir pomidoru padažu + žolelių arbata;  ( Papildomai galima užsakyti) Indėnų pietų kaina – 6 Eur

Papildomos pramogos šeimoms

Šeimos pažintis su žirgu, jodinėjimas

 

 

Jodinėjimas žirgu, tai gamtos duota galimybė pajausti harmoniją tarp gyvūno ir žmogaus. Ypač gerai tai jautė prerijų indėnai. Prieš keliaujant į kovą indėnai puošdavo ir išpiešdavo savo žirgą. Visi simboliai turėjo skirtingas reikšmes.

Jo didelis, ištvermingas kūnas ir ypač gera intuicija saugodavo indėną įvairiuose situacijose.

Programos trukmė: 1 val. Užsiėmimo kaina: sutartinė

Šeimos edukacinių veiklų galerija

Ieškote edukacinės programos šeimai?

Vinetu Kaimo gentis atsakys jums į visus klausimus bei padės išsirinkti tinkamiausią šeimos edukacinę programą!

Kokopelli festivalis 2024 cover
Prasidėjo bilietų pardavimas į Kokopelli 2024 festivalį!