Dambreliai

Dambreliai skleidžia nežemiškus garsus, kurie primena, visatos garsus, mistinius gyvūnus. Dambreliais grojame jau virš 10 metų ir supratome  jog šio instrumento garsai ir unikali grojimo technika užbūrė visam gyvenimui, tad nenuostabu, jog šie instrumentai kiekvieną dieną visur ir visuomet keliauja kartu. Grojant dambreliu užsimerkę, galime keliauti į vidinius pojūčius, vaizdinius ir leisti sau tiesiog būti toje akimirkoje.

Dambreliai pakelia energijos lygi, nuotaiką, o daugeliui jų skleidžiamas garsas kelia nuostabą ar net juoką. Dambrelio garsais galima džiuginti ir stebinti žmones, stebėti jų reakcijas ir emocijas.

Kaip ir būgnas, dambrelis yra plačiai paplitęs įvairiose pasaulio kultūrose ir turi skirtingus pavadinimus, bei formas. Nepaisant savo pavadinimo, kuris gali klaidinti, angliškai ( jews harp)  jis nėra tiesiogiai susijęs su žydų kultūra. Dambrelio  garsas yra charakteringas ir įvairus, o instrumentas dažnai naudojamas liaudies muzikoje arba ritualinėse ceremonijose.

Dambrelis Kalavijas

Dambrelis “Kalavijas”

85,00 

Dambrelis Siela

Dambrelis “Siela”

75,00 

Dambrelis Ugnis

Dambrelis “Ugnis”

75,00 

Dambrelis Pradžia

Dambrelis “Pradžia”

35,00 

Dambrelis Laisvė

Dambrelis “Laisvė”

70,00 

Dambrelis Gyvunija

Dambrelis “Gyvunija”

75,00 

Dambrelis Rombas

Dambrelis “Rombas”

75,00 

Dambreliai: dažniausiai užduodami klausimai

Grojant dambreliu, siaurasis korpuso galas nepilnai sukandamas arba priglaudžiamas prie dantų, o liežuvėlio vąšelis virpinamas pirštais. Liežuvėlis išduoda vieną pastovų pagrindinį toną, o burnos ertmė atlieka rezonatoriaus funkciją. Kalbos garsais išryškinami įvairūs obertonai.

Taip, tai pilnai galima išmokti groti dambreliu vienam, bet pradžiai įvadinį instruktažą galite išklausyti pas mus Vinetu kaime arba kreipiantis pas mus tiesiogiai internetu. Žinant techniką kaip taisyklingai tai daryti, galima nesunkiai treniruotis ir išmokti profesionaliai groti. 

Kaip ir visi instrumentai tai reikalauja laiko ir pastangų norint įvaldyti šį instrumentą.

Dambrelį geriausiai išsirinkti išgirdus jo sukeliamus garsus ( Tai galite padaryti pasirenkant dambrelį prekių skiltyje) ir kuris labiausiai sukelia gerą emociją ir norimą garsą tas jums būtų tinkamiausias.

Taip pat svarbus momentas yra ir išvaizda, bei patogumas. Todėl turite įvertinti sau tinkamiausią kombinaciją.

1.garsas 2. išvaizda 3. patogumas.

Paplitęs daugelyje pasaulio tautų (Šiaurės Europoje, Eurazijos stepėse, Šiaurės Sibire ir kt. Ypač populiarus Tuvoje, Chakasijoje, Jakutijoje, Pietų Indijoje, Indonezijoje, Aliaskoje). Nepaisant angliško pavadinimo Jew’s harp‘žydo arfa’, šis instrumentas nei su žydais ar judaizmu, nei su arfa neturi nieko bendra.

Dambrelių galerija

Gal norėtumėte plačiau sužinoti apie dambrelius ?

Mes galime jus supažindinti ir atsakyti į visus klausimus bei padėti išsirinkti sau tinkamiausią dambrelį!

Kokopelli festivalis 2024 cover
Prasidėjo bilietų pardavimas į Kokopelli 2024 festivalį!