Edukacijos

1-5 Klasėms

Vinetu kaime organizuojamos edukacinės programos, skirtos įvairaus amžiaus vaikams, paaugliams ir suaugusiesiems, grupėms ir pavieniams lankytojams, šeimoms ir draugų, bendradarbių kompanijoms.

 

Edukacinių programų dalyviai susipažįsta su Šiaurės Amerikos indėnų gyvenimo būdu, kultūra, istorija, vertybėmis ir patys išbando smagias, aktyvias bei muzikalias indėniškas veiklas.

Edukacinės programos užsakomos iš anksto.

Registracija ir informacija teikiama Tel. 8 602 50008, el. p. info@vinetukaimas.lt

Programos:

 • Tai judriems vaikams skirta aktyvi programa, kurios metu pristatoma indėnų kultūra ir istorija, žaidžiami indėnų lauko žaidimai, atliekamos įvairios rungtys bei užduotys, skatinančios judėti, įgauti budrumo, drąsos ir pasitikėjimo, lavinančios koordinaciją, reakciją.

  Programoje:

  • Susipažinimas su indėnų vadu Vinetu;
  • Ekskursija po Vinetu kaimą;
  • Indėniškų vardų suteikimas, veidų paišymas;
  • Vinetu pažintinė programa apeiginėje indėnų palapinėje tipi, kurios metu vaikai sužinos, kaip indėnai tampa medžiotojais, susipažins su indėnų medžioklės ypatumais, išmoks indėnų šokių ir  žaidimų;
  • Indėnų kliūčių ruožas, žaidimai, rungtys lauke;
  • Šaudymas iš lanko su apmokymu ir priežiūra;
  • Šaudymas iš spjaudyklės su apmokymu ir priežiūra;
  • Žiedų mėtymas ant bizono ragų;
  • Ieties mėtymas;
  • Pažintis su Vinetu kaimo gyvūnais;
  • Bendra nuotrauka su indėnais.

  Programa skirta 1- 8 klasės mokinių grupėms.

  Programos trukmė: 2 val

  Programos kaina:  10 Eur/asm.

  Programa su pietumis kaina: 15 Eur/asm.

  (Grupę lydinčiam vadovui – nemokamai.)

  *Neatsiejama kultūros dalis yra maistas.

  • TACOS paplotėlis su sūriu, daržovėmis ir pomidoru padažu + žolelių arbata;

  Indėnų pietų kaina – 5 Eur

Atraskite harmoniją būgnų rate, kurkite gyvenimą  tarsi gražiausią muziką!Nuo seno senovės žmonės žinojo apie būgnų skleidžiamo garso ir jo vibracijos magiškas galias, kurios pakelia nuotaiką, stiprina kūną, protą ir dvasią. Ne veltui žmogui duotas ir balsas.

Net be žodžių, vien garsu galima išreikšti savo emocijas, pajusti save. Dainuodami ir muzikuodami galime įgyti daugiau sveikatos, harmoningam ir laimingam gyvenimui. Dainos ir muzika suartina kultūras ir žmones, leidžia juos geriau pažinti. Jai sklindant įsivyrauja taika, meilė ir darna, tiek žmogaus viduje tiek ir išorėje.

Edukacijos ,,Būgnų ir dainų ratas” dalyviai gaus po indėnišką instrumentą: būgną ar barškutį, su kuriais lavinsime tam tikrus muzikos ritmo ir dainavimo gebėjimus, kurie pravers ne tik muzikuojant, bet ir kasdieniame gyvenime. Pasileisime į harmonijos, grožio ir bendrumo paieškas, o radę tai, pasimėgausime paieškų vaisiais. Atsipalaidavę ir pažadinę savo kūrybinę energiją kursime ritmus, kurie dar niekada neskambėjo po šia Saule.

Grojimas būgnais ir dainavimas – tai tam tikra meditacijos forma, terapija, kurią naudoja daugelis tautų ir genčių,nes ji prasklaido pilkus debesis, suteikia energijos, padeda paleisti baimę, blogas mintis ar emocijas ir atveria kelią į pasitikėjimą, džiaugsmą ir laimę. Tai būdas pažinti save ir atverti savo prigimtines savybes, gebėjimus, kurie duoti siektiisėkmingo, laimingo ir darnaus gyvenimo.

Po muzikos garsų ritualo norisi dar pabūti kartu, pasidalinti įspūdžiais ir išgyvenimais. Tai galima padaryti Vinetu kaimo kavinukėje ragaujant pagal autentišką receptūrą pagamintus indėniškus patiekalus ir gėrimus.

Tegu Vinetu kaime patirtas emocijas ir patirtį primena indėniškas rankų darbo suvenyras. Jį įsigyti galima suvenyrų krautuvėlėje.

Programos trukmė: 1.5 val.

Programos kaina: 10 eur. / 1asm.

Laimės ir meilės, Hau!

Vinetu kaime”, gyvosios Amerikos indėnų istorijos muziejuje po atviru dangumi , vykdoma edukacinė, patyriminė programa “Pasimatuok indėno mokasinus” – tarsi laiko mašina nukelia atgal į praeitį, į laukinius Šiaurės Amerikos vakarus, į indėnišką aplinką.

Natūralios gamtos apsuptyje edukacijos dalyvius pasitinkantis indėnas Vinetu kviečia “pasinerti” į turtingą ir spalvingą, legendomis apipintą Amerikos čiabuvių gyvenimą per prigimtinius žmogaus gebėjimus: liesti, jausti, matyti, girdėti, užuosti, ragauti, būti čia ir dabar.

Vaizdinės, garsinės patiriminės, praktinės veiklos skatina moksleivius pažinti pasaulį, nebijant klysti, eksperimentuoti ir rasti atsakymus į sau kilusius klausimus. Moksleiviai realizuoja savo gebėjimus per kultūrinius žaidimus, estafetes, dalyvaudami šaudymo iš archainių ginklų turnyruose, mėtydami ietis, taip ugdydami pasitikėjimą, valią ir koncentraciją tikslui pasiekti. Tarpkultūriniams ištekliams pristatyti naudojamos muziejaus sukauptos kolekcijos iš skirtingų Amerikos indėnų etninių genčių grupių. Tai moterų ir vyrų rankdarbiai, istorinės nuotraukos ir paveikslais, buities ir medžioklės instrumentai, ginklai, muzikos instrumentai, amuletai, trofėjai, galvos apdangalai, aprangos detalės ir daugybė kitų kultūros detalių.

Dalyvaudami kultūriniame pristatymo rituale, mokiniai mokosi suprasti, kad tarpusavio bendravimui netrukdo nei odos spalva, nei nepažįstama kalba, labai svarbu yra suprasti ir toleruoti kultūrų įvairumą, pažinti ir gerbti kitą šalį, o pirmiausia – jos gyventojus, jų aplinką ir tradicijas.

Programos trukmė – 2 val.
Programos kaina – 10 Eur/asm.

Grupę lydinčiam vadovui – nemokamai.

Indėnų pietūs pasirinktinai:

TACOS – indėnų duonelė – paplotėlis su sūriu, daržovėmis ir padažu + žolelių arbata;

Indėnų pietų kaina – 5 Eur 

Papildomai:

Jodinėjimas žirgu, tai gamtos duota galimybė pajausti harmoniją tarp gyvūno ir žmogaus. Ypač gerai tai jautė prerijų indėnai. Prieš keliaujant į kovą indėnai puošdavo ir išpiešdavo savo žirgą. Visi simboliai turėjo skirtingas reikšmes. Jo didelis, ištvermingas kūnas ir ypač gera intuicija saugodavo indėną įvairiuose situacijose.

Programos trukmė 1 val. Užsiėmimo kaina: sutartinė

 

Tai užsiėmimas, kurio metu giliau pažinsite gyvūnus ir jų galias bei atpažinsite ir rasite save kažkurio tai gyvūno kailyje. Programos trukmė 1 val. Užsiėmimo kaina: sutartinė

Vaikai turės galimybę pasigaminti indėniškų atributų:  indėnų palapinę tipi, atskleisti savo meninius sugebėjimus lipdydami ir tapydami ant molinių amuletų ar akmenukų, žiesdami puodynę ar lekštutę.

 

Programos trukmė 1 val. Užsiėmimo kaina: sutartinė, pasirinkus vieną iš amatų.

 

Sapnų gaudyklių ar mandalų gamyba. trukmė 1,5 val. Kaina sutartinė.

programoje turi dalyvauti ne mažiau kaip 5 asmenys. Dėl laiko derinama.