Edukacijos

8-12 Klasėms

Vinetu kaime organizuojamos edukacinės programos, skirtos įvairaus amžiaus vaikams, paaugliams ir suaugusiesiems, grupėms ir pavieniams lankytojams, šeimoms ir draugų, bendradarbių kompanijoms.

 

Edukacinių programų dalyviai susipažįsta su Šiaurės Amerikos indėnų gyvenimo būdu, kultūra, istorija, vertybėmis ir patys išbando smagias, aktyvias bei muzikalias indėniškas veiklas.

Edukacinės programos užsakomos iš anksto.

Registracija ir informacija teikiama Tel. 8 602 50008, el. p. info@vinetukaimas.lt

Programos:

Mesk iššūkį  draugams – dalyvaukite Vinetu lankų mūšio kovoje!

“Edukacija ,,Taikos strėlė” – tai akiratį praplečiantis ir interaktyvus užsiėmimas. Jo dalyviai gyvai supažindinami su archajiškais indėnų ginklais, jų istorija, naudojimo, pritaikymo principais ir filosofija. Programos dalyviai išbandys savo rankos tvirtumą, akies taiklumą, pasitikėjimą ir drąsą šaudymo iš lanko turnyruose.

PO šios treniruotės laukia azartiškas ir uždegantis lankų mūšis. Jis organizuojamas lauke, specialiai pritaikytoje saugioje aikštelėje. Tai komandinis, energingas žaidimas, kuriame šaudoma į priešininkus specialiomis strėlėmis su paminkštintais antgaliais.

Kiekvienas žaidėjas dėvi apsaugines veido kaukes, kurios pilnai apsaugo žaidimo metu. Mūšio puolimo ir gynybos strategiją ir taktiką turi sugalvoti patys mokiniai, pasitelkdami įgytas indėnų karybos teorines žinias, savo intuiciją, kūrybiškumą, drąsą ir lyderystės gebėjimus. Po mūšio edukacijos dalyviai vaišinasi arbata ir pasidalija savo įspūdžiais, įgyta patirtimi.

Nuraminti kovos aistras, atkurti harmoniją su pasauliu ir įgalinti kūrybinę energiją galima po mūšio dalyvaujant indėnų muzikos garsų programoje.

Tegu Vinetu kaime patirtas emocijas ir patirtį primena indėniškas rankų darbo suvenyras. Jį įsigyti galima suvenyrų krautuvėlėje.

Lankų mūšio kova trunka: 1,5 val.

Programos kaina: 10 eur/1asm.

Laimės ir meilės , Hau!

enovės žmonės jautė, jog garsai ir muzika magiškai sujungia aukštybių ir požemių galias, suvienija protą ir kūną bei sutelkia dėmesį į esamos būklės priežastį.

Garso banga padėdavo sukaupti valią ir greičiau susigrąžinti fizines , psichologines, dvasines jėgas , nuraminti protą ir atgauti dvasinę pusiausvyrą. Pagrindinis šio užsiėmimo tikslas – padėti mokiniams visapusiškai atsipalaiduoti, nuraminti protą ir mintis, padėti eiti doros keliu bei suvokti save, savo pojūčius ir laimės priežastis, kurios kartais slypi paprasčiausiuose dalykuose ar net mumyse.

Edukacijos metu mokiniai sužinos apie įvairių tautų kultūros paveldą, o taip pat bus sudarytos sąlygos atsiskleisti ir reikštis kiekvieno jaučiamiems pojūčiams, emocijoms, naujoms patirtims, kurios dažnai būna užgniaužiamos ar ignoruojamos.

Emocinę bei protinę įtampa gali jausti net ir jauni žmonės, tad ši patyriminė edukacija – puiki proga paleisti bei išreikšti susikaupusią įtampą, neigiamas emocijas, išgyvenimus, nuovargį ir pripildyti savo vidinį pasaulį šviesa, gėriu, teigiamomis emocijomis, motyvacija. Klausant muzikos garsų mokiniai pasiners į užburiančius ir nepamirštamus pojūčius, kurie sužadins jų vaizduotę.

Muzikos garsų laukas kuriamas, naudojant senovinius muzikos instrumentus, surinktus iš keturių žemynų: Amerikos indėnų šamanišką būgną, indėnų fleitą, švilpynę, barškučius, Tibeto dainuojančius dubenis, australišką didžeridu, Rytų šalių varpus bei kitus muzikos instrumentus, kurie turi unikalias vibracijas.

Muzikos instrumentus papildo gerklinis, dar vadinamas obertoniniu arba sielos, dainavimas.

Programos trukmė – 2 val.
Programos kaina – 10 Eur/asm.

Grupę lydinčiam vadovui – nemokamai.

Indėnų pietūs pasirinktinai:

TACOS – indėnų duonelė – paplotėlis su sūriu, daržovėmis ir padažu + žolelių arbata;

Atraskite harmoniją būgnų rate, kurkite gyvenimą  tarsi gražiausią muziką!Nuo seno senovės žmonės žinojo apie būgnų skleidžiamo garso ir jo vibracijos magiškas galias, kurios pakelia nuotaiką, stiprina kūną, protą ir dvasią. Ne veltui žmogui duotas ir balsas.

Net be žodžių, vien garsu galima išreikšti savo emocijas, pajusti save. Dainuodami ir muzikuodami galime įgyti daugiau sveikatos, harmoningam ir laimingam gyvenimui. Dainos ir muzika suartina kultūras ir žmones, leidžia juos geriau pažinti. Jai sklindant įsivyrauja taika, meilė ir darna, tiek žmogaus viduje tiek ir išorėje.

Edukacijos ,,Būgnų ir dainų ratas” dalyviai gaus po indėnišką instrumentą: būgną ar barškutį, su kuriais lavinsime tam tikrus muzikos ritmo ir dainavimo gebėjimus, kurie pravers ne tik muzikuojant, bet ir kasdieniame gyvenime. Pasileisime į harmonijos, grožio ir bendrumo paieškas, o radę tai, pasimėgausime paieškų vaisiais. Atsipalaidavę ir pažadinę savo kūrybinę energiją kursime ritmus, kurie dar niekada neskambėjo po šia Saule.

Grojimas būgnais ir dainavimas – tai tam tikra meditacijos forma, terapija, kurią naudoja daugelis tautų ir genčių,nes ji prasklaido pilkus debesis, suteikia energijos, padeda paleisti baimę, blogas mintis ar emocijas ir atveria kelią į pasitikėjimą, džiaugsmą ir laimę. Tai būdas pažinti save ir atverti savo prigimtines savybes, gebėjimus, kurie duoti siektiisėkmingo, laimingo ir darnaus gyvenimo.

Po muzikos garsų ritualo norisi dar pabūti kartu, pasidalinti įspūdžiais ir išgyvenimais. Tai galima padaryti Vinetu kaimo kavinukėje ragaujant pagal autentišką receptūrą pagamintus indėniškus patiekalus ir gėrimus.

Tegu Vinetu kaime patirtas emocijas ir patirtį primena indėniškas rankų darbo suvenyras. Jį įsigyti galima suvenyrų krautuvėlėje.

Programos trukmė: 1.5 val.

Programos kaina: 10 eur. / 1asm.

Laimės ir meilės, Hau!

Vinetu kaime”, gyvosios Amerikos indėnų istorijos muziejuje po atviru dangumi , vykdoma edukacinė, patyriminė programa “Pasimatuok indėno mokasinus” – tarsi laiko mašina nukelia atgal į praeitį, į laukinius Šiaurės Amerikos vakarus, į indėnišką aplinką.

Natūralios gamtos apsuptyje edukacijos dalyvius pasitinkantis indėnas Vinetu kviečia “pasinerti” į turtingą ir spalvingą, legendomis apipintą Amerikos čiabuvių gyvenimą per prigimtinius žmogaus gebėjimus: liesti, jausti, matyti, girdėti, užuosti, ragauti, būti čia ir dabar.

Vaizdinės, garsinės patiriminės, praktinės veiklos skatina moksleivius pažinti pasaulį, nebijant klysti, eksperimentuoti ir rasti atsakymus į sau kilusius klausimus. Moksleiviai realizuoja savo gebėjimus per kultūrinius žaidimus, estafetes, dalyvaudami šaudymo iš archainių ginklų turnyruose, mėtydami ietis, taip ugdydami pasitikėjimą, valią ir koncentraciją tikslui pasiekti. Tarpkultūriniams ištekliams pristatyti naudojamos muziejaus sukauptos kolekcijos iš skirtingų Amerikos indėnų etninių genčių grupių. Tai moterų ir vyrų rankdarbiai, istorinės nuotraukos ir paveikslais, buities ir medžioklės instrumentai, ginklai, muzikos instrumentai, amuletai, trofėjai, galvos apdangalai, aprangos detalės ir daugybė kitų kultūros detalių.

Dalyvaudami kultūriniame pristatymo rituale, mokiniai mokosi suprasti, kad tarpusavio bendravimui netrukdo nei odos spalva, nei nepažįstama kalba, labai svarbu yra suprasti ir toleruoti kultūrų įvairumą, pažinti ir gerbti kitą šalį, o pirmiausia – jos gyventojus, jų aplinką ir tradicijas.

Programos trukmė – 2 val.
Programos kaina – 10 Eur/asm.

Grupę lydinčiam vadovui – nemokamai.

Indėnų pietūs pasirinktinai:

TACOS – indėnų duonelė – paplotėlis su sūriu, daržovėmis ir padažu + žolelių arbata;

Sapnų gaudyklių gaminimas – archajinis, indėnų kultūros užsiėmimas, kuris šiandien egzistuoja kaip pramoginė veikla, laisvalaikio leidimo būdas, ar interjero detalė.

Sapnų gaudyklės – indėnų talismanas, saugantis žmogaus sapnus, jo mintis nuo neigiamų vaizdinių. Legenda byloja, jog jis išfiltruoja sapnus, pritraukdamas gerus ir nuvydamas košmariškus.

Tai ne itin sudėtingas, tačiau vienas magiškiausių ritualų, kurio metu į kiekvieną rišamą mazgelį, senovės indėnai sudėdavo teigiamas mintis, gerus linkėjimus ir visa širdimi liedavo meilę. Tad viena svarbiausių šios technikos dalių – įdėti širdies ir iš tiesų patikėti savo rankdarbio magiškomis savybėmis, pačiu savimi. Edukacijos metu mokiniai susipažins su indėnų kultūra, jų ritualais ir tradicijomis bei šio talismano atsiradimo istorija ir legendomis. Ši senovės indėnų sapnų gaudyklių pynimo technika leidžia pasinerti į indėnų tautos istoriją, ugdytis istorinį bei kultūrinį sąmoningumą, estetinį suvokimą, bei rasti bendrų sąlyčio taškų tarp senovės žmonių išminties ir šiandieninio jauno žmogaus vertybių.

Edukacijos metu atsiskleidžia kiekvieno jauno žmogaus kūrybiškumas ir fantazija, kurie leidžia dar geriau pažinti ne tik spalvotą ir įvairiapusišką mus supantį pasaulį, bet ir save patį.

Edukacijos kaina: 10eur/asm.

Trukmė: 1,5val.

Papildomai:

Jodinėjimas žirgu, tai gamtos duota galimybė pajausti harmoniją tarp gyvūno ir žmogaus. Ypač gerai tai jautė prerijų indėnai. Prieš keliaujant į kovą indėnai puošdavo ir išpiešdavo savo žirgą. Visi simboliai turėjo skirtingas reikšmes. Jo didelis, ištvermingas kūnas ir ypač gera intuicija saugodavo indėną įvairiuose situacijose.

Programos trukmė 1 val. Užsiėmimo kaina: sutartinė

 

Tai užsiėmimas, kurio metu giliau pažinsite gyvūnus ir jų galias bei atpažinsite ir rasite save kažkurio tai gyvūno kailyje. Programos trukmė 1 val. Užsiėmimo kaina: sutartinė

Vaikai turės galimybę pasigaminti indėniškų atributų:  indėnų palapinę tipi, atskleisti savo meninius sugebėjimus lipdydami ir tapydami ant molinių amuletų ar akmenukų, žiesdami puodynę ar lekštutę.

 

Programos trukmė 1 val. Užsiėmimo kaina: sutartinė, pasirinkus vieną iš amatų.

 

Sapnų gaudyklių ar mandalų gamyba. trukmė 1,5 val. Kaina sutartinė.

programoje turi dalyvauti ne mažiau kaip 5 asmenys. Dėl laiko derinama.